Staj Hakkında

Staj İşlemleri ile ilgili olarak;

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi öğrencilerinin stajlarını uygun işletmelerde yapabilmesine imkan sağlayacak kontenjan temini için staj alanları belirlemek, ilgili birimlerle yazışmalarda bulunmak, bu amaçla program başkanları ve staj kurulundan gelen staj yeri önerilerini değerlendirmek, kurum ve kuruluşlardan gelen staj yerlerini öğrencilere duyurmak amacıyla çalışmalar yapılmaktadır.

Okulumuz öğrencileri mezun olmadan önce staj işlemlerini tamamlamak zorundadır.

Öğrenciler şu durumlarda stajlarını yapabilirler;

 1.Sınıf eğitimini tamamlayan öğrenciler, içinde bulundukları yaz döneminde (final sınavlarından sonra) veya 2. Sınıfın yaz döneminde stajlarını yapabilirler. Öğrencilerin dönem içinde staj yapabilmeleri için 3 iş günlerinde derslerinin olmaması gerekmektedir.

 Öğrenciler, staj başlamadan en az 10 iş günü öncesinden staj ile ilgili formlarını Kariyer Merkezi’ne teslim etmiş olmalıdır. Aksi halde, stajları geçersiz sayılacaktır.

 Tüm öğrenciler 2. Sınıfı bitirdikleri Ağustos ayının son haftasına kadar stajlarını tamamlamış ve staj defterlerini Kariyer Merkezi’ne teslim etmiş olmaları gerekmektedir.

 Stajı biten öğrenci, Staj Sicil Formunu ve staj defterini, Staj ve Kariyer Merkezi Birimi’ne en geç 10 gün içinde teslim etmesi gerekmektedir.

 

Stajdan muaf olmak için;

Stajdan muaf olmak isteyen öğrencilerin en az 6 ay(tam zamanlı) bölümü/programı ile ilgili bir şirkette sigortalı çalışıyor olmaları gerekmektedir.

 

Staj İçin Gerekli Belgeler

Staj Dilekçesi Formu Örneğine ulaşmak için: Tıklayınız…

Staj Kabul Formu Örneğine ulaşmak için: Tıklayınız…

Staj Başvuru Formu Örneğine ulaşmak için: Tıklayınız…

SGK Staj Formu Örneğine ulaşmak için: Tıklayınız…

Staj Sicil Formu Örneğine ulaşmak için: Tıklayınız…

Staj Sözleşmesine ulaşmak için: Tıklayınız…

*Staj sözleşmesi üç nüsha halinde çıktı alınır, ilgili kişilerden imzaları alındıktan sonra, biri kuruma, biri öğrenciye, biri de üniversite staj ve kariyer merkezine teslim edilir.